20. kolo ST extraligy

28.10.2005 Celý región

HC Košice - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 4:4 po predå žení (0:0, 2:3, 2:1 - 0:0)\r\ngóly: 39. a 40. Bartoš, 43. Kledrowetz, 52. Lukáč - 29. Pavličko, 31. a ...
HC Košice - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 4:4 po predå žení (0:0, 2:3, 2:1 - 0:0)
góly: 39. a 40. Bartoš, 43. Kledrowetz, 52. Lukáč - 29. Pavličko, 31. a 39. Škovira, , 52. Jasovský

vylúčení 12:12 na 2 min, navyše: Kmiť 10 min za nešp. správanie, Lažo 10 za nešp. správanie - Kroták 10 min+DKZ za nešp. správanie
presilovky: 0:2
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Jakubec - Gajan, M. Grečko
1900 divákov

Ani do tretice sa v tomto ročníku nepodarilo košických hokejistom vyhrať vo východniarskom derby nad Popradom. Získali aspoň bod, ale na víťazstvo s týmto súperom už čakajú presne rok. Skoro do polovice zápasu bolo na ukazovateli skóre 0:0, potom sa však plnila nielen trestná lavica, ale našťastie sa zrodili aj góly. V úvodnej bezgólovej 20-minútovke sa nečakane dosť iskrilo, vylúčenia kúskovali hru, napriek tomu hosťujúci Poprad pôsobil lepším dojmom a J. Laco sa vyznamenal pri troch jeho streleckých príležitostiach. Naopak, prvú gólovú šancu mali Košičania až v 26. minúte, ale Lažo zoči-voči Kožuchovi neskóroval. Popradčania mali najsilnejšiu zbraň v prvom útoku a ten sa nakoniec postaral o to, že za 129 sekúnd využil dve presilové hry a hostia viedli 2:0. Krátko nato Poprad nevyužil poldruhaminútovéú presilovku 5:3. Záver druhej tretiny priniesol tri v zozpätí 52 sekúnd, skóre sa zmenilo na 2:3 a to dávalo domácim nádej do záverečnej časti zápasu. Naplnil ich v 43. minúte Kledrowetz, ktorý prekvapil Kožucha a bolo 3:3. Potom sa snažili obaja súperi strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nevyšlo to ani jednému. Iba výsledok prikrášlili, keď v 52. minúte za 24 sekúnd kapitulovali brankári na obidvoch stranách. Na konečnom výseldku už nič nezmenilo ani 5 minútové predå ženie.

Ján Selvek, tréner Košíc: \"Začali sme veľmi nervózne, nehrali to, čo sme si povedali pred stretnutím. Poprad bol v prvých dvoch tretinách lepším mužstvom, ale J. Laco nás vychytal. Neskôr za stavu 3:3 a 4:4 sme už mali šance na to, aby sme zápas vyhrali, preto nemôžem byť spokojný. Musíme hlavne hrať efektívnejšie presilové hry. \"
Ladislav Svozil, tréner Popradu: \"V tejto sezóne už sme Košičanov dvakrát zdolali, ale dobre sme vedeli, že to bude ťažký zápas. Začali sme ho veľmi dobre, v prvej tretine sme žiaľ nepremenili tri až štyri vyložené gólové šance a hlavne za stavu 2:0 a 3:1 sme vlastnými chybami doslova naliali čistú krv domácim a zápas si zbytočne zdramatizovali. Dnes sme mali v Košiciach na viac, prišli sme o dva body. \"
(TASR)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dynamax Nitra 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
góly: 10. J. Kováčik, 13. Kmeč, 28. M. Kováčik, 34. Mihálik, 48. S. Saliji
vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Kadlubiak (L. Mikuláš) 10 min za napadnutie
rozhodovali: Marušin - Halecký, Kubuš
1356 divákov

Slovan Bratislava - MsHK Žilina 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
góly: 17. Němčický - 8. Škorvánek, 21. Nádašdi, 49. Gálik
vylúčení 5:5 na 2 min
rozhodovali: J. Konc - Valach, Gašparík
3269 divákov

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
góly: 3. Flamík, 5. R. Mucha, 21. Mikúš, 29. M. Ivičič, 44. Vala - 26. Weissmann, 37. Babka
vylúčení: 7:8 na 2 min
rozhodovali: D. Konc - Mášik, Mullner